fbpx Góra

Dywersyfikacja sklepu internetowego - sprzedaż międzynarodowa - Binarest

21 lipca 2023 Bartosz Idzikowski

E-commerce, czyli handel elektroniczny, jest dziedziną pełną nieskończonych możliwości dla przedsiebiorców na całym świecie. Wirtualne granice e-commerce są niewidzialne i przepuszczalne, umożliwiając firmom sprzedaż swoich produktów i usług na dowolnym rynku, niezależnie od położenia geograficznego. W związku z tym, rok 2023 wydaje się być doskonałym momentem dla przedsiębiorstw e-commerce, aby zwrócić swoją uwagę na możliwości ekspansji na rynki międzynarodowe. Dzięki możliwościom sprzedaży transgranicznej, sklepy internetowe mogą zdobyć nowych klientów i zwiększyć swoje zyski, otwierając się na globalne rynki. Dywersyfikacja sklepu internetowego jest kluczem do jego rozwoju.

Wpływ Pandemii na E-commerce – rozwój Omnichannel

Wpływ Pandemii na E-commerce - rozwój Omnichannel

Wpływ pandemii COVID-19 na e-commerce jest niezaprzeczalny. Zmieniła ona radykalnie zachowania konsumentów, zmuszając ich do przeniesienia większości swojej aktywności zakupowej do sieci. To z kolei prowadziło do wzrostu handlu elektronicznego. W obliczu inflacji i niepewności gospodarczej, konsumenci stają się jednak bardziej ostrożni. Dlatego też firmy muszą dostosować swoje strategie, aby przetrwać i odnieść sukces w tym nowym środowisku. Właśnie tu pojawia się rola omnichannel, czyli wielokanałowej strategii sprzedaży, która staje się kluczowa dla przetrwania i rozwoju w dzisiejszych czasach.

Wykorzystanie Mobilności

Wykorzystanie Mobilności

W ciągu ostatnich lat technologia smartfonów przeszła ogromną ewolucję, stając się nieodłącznym elementem codziennego życia milionów osób na całym świecie. Znakomite tempo rozwoju technologicznego przyczyniło się do coraz większego znaczenia sprzedaży przez kanał mobilny w sektorze e-commerce. Ten trend jest niezwykle istotny dla przyszłości handlu elektronicznego, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w 2022 roku smartfony po raz pierwszy przewyższyły inne urządzenia używane do zakupów online.

Pierwotnie smartfony były domeną młodzieży, ale ten stan rzeczy nie trwał długo. Według najnowszych danych, grupa wiekowa 25-49 lat korzysta z telefonów do robienia zakupów coraz częściej. To pokazuje, że sprzedaż mobilna przestała być tylko trendem dla najmłodszych i staje się standardem dla praktycznie wszystkich grup wiekowych.

Jednak wzrost znaczenia sprzedaży przez smartfony to także wyzwanie dla przedsiębiorstw e-commerce. Aby skutecznie konkurować na rynku, muszą one dostosować swoje strony i aplikacje do potrzeb mobilnych użytkowników. Oznacza to nie tylko zapewnienie responsywności strony internetowej, ale także ułatwienie procesu zakupowego, na przykład poprzez uproszczenie procesu rejestracji i płatności.

Cross-border

Dywersyfikacja sklepu internetowego - sprzedaż międzynarodowa

Wśród wielu strategii do zastosowania w handlu elektronicznym, sprzedaż transgraniczna, znana również jako cross-border, prezentuje się jako obiecująca ścieżka do stabilnego rozwoju biznesu. Ekspansja zagraniczna pozwala na zwiększenie widoczności marki oraz produktów na szerszych obszarach, umożliwiając zrównoważony rozwój i dywersyfikację kapitału. Mimo obaw, badania pokazują, że większość sklepów internetowych, które rozpoczynają sprzedaż transgraniczną, szybko rozważa podbój kolejnych rynków zagranicznych.

Cross-border pozwala na globalną ekspozycję sklepu i marki, dywersyfikację kapitału, zapewnia popyt przez 365 dni w roku, daje przewagę nad konkurencją i dostęp do szerszej bazy klientów. Rozważając ekspansję międzynarodową, warto skupić się na krajach, które są nienasycone pod względem e-commerce, takich jak Czechy, Słowacja, Słowenia, Rumunia, Bułgaria, Chorwacja czy kraje nadbałtyckie. Wzrost potencjału e-commerce w tych krajach stanowi nie tylko możliwość dla większych sklepów, ale również szansę dla mniejszych przedsiębiorstw na zdobycie konkurencyjnej przewagi.

Dywersyfikacja sklepu internetowego jest sprawdzonym sposobem na małą sprzedaż w sklepie. Więcej o problemach ze sprzedażą przeczytacie w naszym wpisie Brak sprzedaży w sklepie internetowym.

Kategorie: Blog Media społecznościowe Partnerzy Sklepy internetowe Strony internetowe