fbpx Góra

błędy przy otwieraniu sklepu internetowego

12 grudnia 2021 Bartosz Idzikowski

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z branżą e-commerce mierzy się z najróżniejszymi wyzwaniami. Jednym sprostamy, inne staną się dla nas przeszkodą nie do przejścia. Niektóre będą nam całkowicie utrudniały pracę, inne będą po prostu złośliwym chochlikiem, który raz na jakiś czas zrobi nam na złość. Oto najczęściej popełniane błędy przy otwieraniu sklepu internetowego.

Sam to ogarnę

To chyba jeden z najbardziej fundamentalnych błędów, jaki możemy zrobić już na samym początku. Wiadomo, że każdy chciałby być kowalem swojego losu, ale powiedzmy sobie szczerze. Jeśli nigdy nie miałeś nic wspólnego z branżą e-commerce, a swoją wiedzę o tworzeniu strony zaczerpnąłeś głównie z poradników w Internecie, to może być to dla Ciebie ciężki kawałek chleba. Czasem lepiej oddać tego typu rzeczy w ręce profesjonalistów.

Ulepszać ofertę? A komu to potrzebne?

Rynek, podobnie jak przyroda, nie lubi próżni. To, że postawiliśmy sklep raz, a dobrze to wcale nie oznacza, że nie będziemy musieli stale udoskonalać swojej oferty. W przeciwnym wypadku potencjalna konkurencja może zwyczajnie wygryźć nas z rynku, a wtedy nici z naszego biznesu. Warto też czasem pomyśleć o zróżnicowaniu naszej oferty w zależności od sezonu, jeśli oczywiście mamy taką możliwość.

Gwarancja do bramy i się nie znamy

Każdy z nas ceni sobie prywatność i bezpieczeństwo. Stąd też warto zadbać, by nasza witryna posiadała wszelkie udogodnienia i certyfikaty (SSL, odpowiednie zabezpieczenie danych i haseł użytkowników). Podnosi to nie tylko wiarygodność naszej strony, markę, ale przede wszystkim nas samych, jako właścicieli. W końcu chyba nikt by nie chciał, by wejście do jego sklepu okraszał wielki napis “połączenie nie jest prywatne”. 

Do wyboru do koloru

Ile razy zdarzyło się komuś zirytować gdy jedyną możliwą opcją dostawy produkty był kurier za pograniem? Jeśli chcemy, by nasi klienci nie czuli podobnej frustracji, to lepiej zadbajmy o to aby wybór był jak najszerszy. Dotyczy to zarówno sposobu dostawy, jak i formy płatności. Jednym będzie pasował paczkomat, innym dostawa do domu, a trzeciemu odbiór w wybranym miejscu. Podobnie z płatnością. Gotówka, przelew czy blik – wszystko jest dla ludzi. 

Social media dźwignią handlu

No dobra, może nie dźwignią, ale z pewnością ogromną podporą, bez której nie osiągniemy takiej liczby klientów, która by nas satysfakcjonowała, a przy okazji dawała odpowiednio zarobić na naszym biznesie. Warto zatem zabrać się za intensywną pracę na Facebooku, Instagramie, TikToku czy jeszcze innym mediach społecznościowych. A jeśli nie mamy już na to czasu, to również możemy rozpocząć współpracę z firmami, które się w tym specjalizują. 

I tak oto prezentują się najczęściej popełniane błędy na początku tworzenia naszego sklepu internetowego. Udowadniają one tyle, że diabeł tkwi w szczegółach i należy zawsze wszystko odpowiednio zaplanować, tak, by w połowie nie zorientować się, że o czymś zapomnieliśmy. Wybierając agencję Binarest błędy przy otwieraniu sklepu internetowego nie mają prawa się pojawić.

Kategorie: Blog Media społecznościowe Partnerzy Sklepy internetowe Strony internetowe