fbpx Góra

Czy warto budować landing page? Binarest

17 marca 2022 Bartosz Idzikowski

Tak jak każdy szanujący się przedstawiciel handlowy posiada swoją wizytówkę, tak też każdy sklep internetowy (choć nie tylko do nich się ten temat ogranicza) powinien mieć landing page. Co to takiego i dlaczego powinien być traktowany niemalże jak czołowa reklama naszych usług? Czy warto budować landing page? O tym poniżej.

Landing page?

Landing page to nic innego jak strona stworzona przede wszystkim do tego, by służyć promocji oraz przedstawieniu podstawowych informacji, dotyczących naszego biznesu. Dlatego biznesu, gdyż tyczy się to nie tylko sklepów internetowych. Z tego typu stron mogą korzystać również banki, które „sprzedają” usługi bankowe, ale również podmioty, których towar niekoniecznie jest fizyczny.

Internauta zazwyczaj trafia na taką stronę po wcześniejszym kliknięciu w link z reklamy w Google, na serwisach społecznościowych czy z newslettera. Cele takiej operacji są dwa: zachęcić odwiedzających do skorzystania z usług firmy i stworzenia bazy klientów lub bezpośredniego zachęcenia do zakupu oferowanych produktów.

Najważniejsze cechy

Rzecz jasna sama „lądująca strona”, z racji samego bycia, nie zapewni nam odpowiednich efektów. Powinna ona posiadać kilka cech, dzięki którym stanie się skuteczna. Jednym z takich jej elementów powinna być szata graficzna, która w połączeniu z intuicyjnością strony (przekierowań, interaktywnych elementów itp.) powinna tworzyć spójną całość. Warto również zwrócić uwagę na to, by kolorystyka była adekwatna do naszej działalności i spójna z naszą działalnością – dana barwa lub kolor powinny być identyfikowane z nami.
Należy również pamiętać o tym, by strona nie była zapchana niepotrzebnymi treściami. Hasła pojawiające się na niej powinny być krótkie, treściwe i oddające najważniejsze cechy tego, co chcemy przekazać.
Nie można zapomnieć o całej oprawie technicznej. Z pewnością strona, która wczyta się w ułamek sekundy będzie lepiej odebrana, niż taka, której treść wczytuje się przez dłuższą chwilę. Ponadto warto zaopatrzyć się we wszelkie certyfikaty, które poświadczą o bezpieczeństwie strony. Nie jest to drogi zabieg, a z pewnością wpłynie korzystnie na reakcje odwiedzających.
Na koniec warto także dodać takie elementy jak sposób kontaktu, możliwość zapisania się do newslettera oferty zniżek czy kody rabatowe. To również przedstawia nas, jako przedsiębiorców otwartych na różnych polach, a na pewno nie zmniejszy klikalności.

Zalety używania landing page

Z pewnością wielu uradowałoby się gdyby niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ta jedna strona podwoiłaby nasze zyski. Niestety tak to nie działa. Oczywiście ten jeden zabieg nie zagwarantuje nam nagłego wzrostu klientów, ale jest elementem, który składa się na skuteczny marketing prowadzony na wielu poziomach. Jest to bardzo łatwy i skuteczny sposób zainteresowania odwiedzających najciekawszymi elementami naszej oferty i wypromowanie głównych produktów. To po prostu nowe pole do promocji, z którego grzechem byłoby nie skorzystać.

Binarest ma na swoim koncie „kilka” takich tworów. Napisz do nas, a my z chęcią opowiemy coś więcej. Nadal zastanawiasz się czy warto budować landing page?

Kategorie: Blog Media społecznościowe Partnerzy Sklepy internetowe Strony internetowe