fbpx Góra

Czy Woocommerce "udźwignie" duży sklep? - Binarest.com

24 lutego 2023 Bartosz Idzikowski

Jeżeli chcesz założyć swój własny sklep internetowy i jesteś na etapie poszukiwań odpowiedniej platformy, to na pewno na Twojej drodze stanęło już pojęcie „Woocommerce”. Jeżeli zastanawiasz się czy to rozwiązanie będzie odpowiednie w Twoim przypadku, to z chęcią podzielimy się z Tobą kilkoma cennymi informacjami. Przeczytaj i dowiedz się czy warto korzystać z Woocommerce i dla jakich sklepów jest on dobrym wyborem.

Co to jest Woocommerce?

Domyślamy się, że podstawowe informacje o Woocommerce już znasz, jednak dla uporządkowania całej wiedzy musimy po prostu zacząć od wprowadzenia w temat. Woocommerce to nic innego jak
darmowa e-commercowa wtyczka udostępniona dla użytkowników platformy WordPress. Wtyczka ta jest nie tylko za darmo, ale też tego cechuje się bardzo intuicyjną i łatwą obsługą, dlatego jest dziś niezwykle popularna wśród osób, które prowadzą swój własny sklep internetowy. Wiadomo – każde rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady i nie inaczej jest w przypadku oceny Woocommerce, dlatego warto przyłożyć lupę w niektóre miejsca i sprawdzić to dokładniej.

Czy Woocommerce "udźwignie" duży sklep? - Binarest.com

Woocommerce – jakie ma zalety?

Nie podejmowalibyśmy tematu opisu Woocommerce, gdybyśmy nie chcieli go polecić. Oczywiście dostrzegamy w jego funkcjonalności niedociągnięcia, ale zanim przejdziemy do nich zajmijmy się plusami. A tych jest naprawdę sporo i mogą Cię zainteresować.

Woocommerce jest za darmo

To dla wielu użytkowników największa i główna zaleta. Fakt, że nie trzeba płacić za korzystanie z Woocommerce to już wielki wabik, który sporo osób może zainteresować w pierwszej kolejności. Wiadomo, że jeśli coś jest za free to na pewno nie jest idealne, dlatego za chwilę przekonasz się, czy Woocommerce jest skrojony dla Twoich potrzeb.

Intuicyjny panel administracyjny

Przypuszczamy, że każda recenzja Woocommmerce będzie opisywała tą zaletę. Jeżeli na co dzień korzystasz z WordPressa lub masz z nim jakieś doświadczenie to wpięcie wtyczki, stworzenie sklepu i korzystanie z jego funkcji będzie dla Ciebie bardzo wygodne. Woocommerce daje Ci naprawdę sporo opcji zarządzania, a sam panel jest bardzo sensownie i intuicyjnie rozplanowany – jeżeli masz spędzać w nim kilka godzin dziennie, to będzie to naprawdę ogromna zaleta.

Spora liczba szablonów i modułów

Tutaj może powinniśmy użyć jeszcze mocniejszego słowa, niż spora. Opcji do zainstalowania w sklepie Woocommerce daje naprawdę mnóstwo i w porównaniu z konkurencyjnymi platformami przoduje i to bardzo wyraźnie. Dla porównania: Woocommerce oferuje blisko 55 tysięcy modułów, zaś Magento posiada ich 4,5 tysiąca.

Przyzwoita szybkość działania

Sklepy na Woocommerce działają dobrze i dość szybko, chociaż musimy przyznać, że dotyczy to tylko takich, które nie są przeładowane modułami i liczbą produktów w sklepie. Jeżeli chcesz mieć dość podstawowy e-sklep, to z szybkością nie powinno być większego problemu. Jeżeli chcesz pójść w coś większego, to lepiej się nad tym jeszcze zastanowić.

Niezłe zabezpieczenie

Jeżeli prowadzisz sklep, to jego bezpieczeństwo jest jednym z Twoich priorytetów. Jest to Twoje źródło zarobków, a do tego zawiera on dane klientów oraz informacje dotyczące zamówień, dlatego utrata dostępu jest wielkim bólem głowy. Core WordPress i Woocommerce jest najpopularniejszą platformą CMS na świecie, a co za tym idzie – jest on raczej dobrze zabezpieczony. Popularność ta wiąże się też z o wiele większą liczbą prób włamania, ale o bezpieczeństwo raczej nie musisz się martwić.

Czego brakuje w Woocommerce?

Tak jak wspominaliśmy – Woocommerce jest za darmo, więc oczywistością jest, że ma on swoje niedoskonałości. Przede wszystkim nie posiada on zbyt wielu narzędzi i funkcji – trzeba pamiętać, że to tylko wtyczka, a nie samodzielna rozbudowana platforma. Ich mniejsza liczba może być po części plusem, bo wpływa to na czytelność i przejrzystość, ale jednak niektórych rzeczy może po prostu brakować.  Jest tu główny stabilny core, ale (poza modułami) nie ma np. wielosklepowości, Google Analytics, integracji z kurierami czy też z płatnościami.

Ten CMS jest darmową, intuicyjną i przyjemną „platformą”, ale raczej tylko dla mniejszych sklepów – dodatkowe obciążenia nie wpływają dobrze na jego działanie i szybkość, a ta z perspektywy potencjalnego klienta jest bardzo istotna.

Czy Woocommerce "udźwignie" duży sklep? - Binarest.com

Jaki sklep dla Woocommerce?

Czas w końcu odpowiedzieć na pytanie, które zadaliśmy w tytule. Czy Woocommerce da radę z dużym sklepem? Może być ciężko. Jest to idealne rozwiązanie dla osób dopiero wchodzących w świat e-commerce, które nie mają jeszcze wielkich wymagań i nie planują stawiać sklepu z prawdziwego zdarzenia. W tym przypadku opcja pod nazwą Woocommerce jest naprawdę bardzo ciekawym wyborem. Jeżeli chcesz „wejść grubo”, to lepiej jeszcze się zastanowić, a najlepiej… Najlepiej, jeżeli skontaktujesz się z nami – agencja e-commerce Binarest na takich projektach zjadła zęby, dlatego nikt nie doradzi Ci lepiej niż my. Napisz lub zadzwoń, a my podpowiemy Ci co zrobić – możesz nam zaufać, dajemy sobie za to uciąć rękę.

Kategorie: Blog Media społecznościowe Partnerzy Sklepy internetowe Strony internetowe