fbpx Góra

Czym zajmuje się agencja e-Commerce? - Binarest

31 marca 2023 Bartosz Idzikowski

E-commerce kojarzy się najczęściej z zakupami przez Internet, ale mianem tym określa się całą elektroniczną gospodarkę i choć najpowszechniejszą formą są sklepy internetowe, to w tym zakresie można mówić m.in. o agencjach e-commerce. W dalszej części tekstu opowiemy czym zajmuje się agencja e-commerce.

Czym jest agencja e-commerce?

Czym zajmuje się agencja e-Commerce? - agencja e-commerce - Binarest

Agencja e-commerce to inaczej agencja interaktywna, która specjalizuje się w opracowaniu oraz we wdrażaniu strategii tworzenia wizerunku w Internecie. Działania te opierają się na wskazanych przez klienta założeniach marketingowych. Agencja specjalizuje się w opracowaniu strategii marketingowej, dzięki której możliwe jest zwiększenie wyników sprzedażowych, ale też docieranie do określonej grupy docelowej. Zespół specjalistów dba o właściwy wizerunek, o tworzenie i publikowanie treści dostosowanych do profilu firmy i ich zainteresowań, ale też zajmuje się ich promocją w kanałach komunikacji o większym potencjale marketingowym. Agencja e-commerce specjalizuje się w budowaniu rozwiązań i projektów przeznaczonych dla branży e-commerce.

Zakres prowadzonych działań

Czym zajmuje się agencja e-Commerce? - sklepy internetowe - Binarest

Zakres usług oferowanych przez agencje e-commerce jest bardzo zróżnicowany. Zwykle oferta obejmuje takie działania, jak: projektowanie serwisów, strony internetowe, systemy e-commerce, sklepy internetowe i platformy B2B, marketing internetowy, SEM, konsulting marketingowy, przygotowanie i obsługa kampanii reklamowych w sieci, pozycjonowanie stron internetowych SEO, prowadzenie kampanii w mediach społecznościowych i doradztwo w zakresie hostingu. Jest to zatem bardzo szeroki wachlarz usług, które dopasowane są do indywidualnych potrzeb oraz do specyfiki branży, w której funkcjonuje dany podmiot.

Inne zadania

Czym zajmuje się agencja e-Commerce? - marketing internetowy - Binarest

Agencja e-commerce wyspecjalizowana jest w działaniach prowadzonych w Internecie, dlatego doskonale sprawdza się w prowadzeniu kampanii sprzedażowych i w zdobywaniu wartościowego ruchu dla sklepów. W tym celu stosuje kampanie produktowe Google Ads i Facebook Ads, a także efektywnie dobiera słowa kluczowe przy pomocy których możliwe jest zwiększenie popularności sklepu, zwiększenie konwersji oraz sprzedaży. Może też zajmować się generowaniem ruchu klientów, co odbywa się nie tylko poprzez skuteczne pozycjonowanie, ale też przez tworzenie reklam w wynikach wyszukiwania, przez newslettery, kampanie mailingowe, content marketing i działania w social mediach. Agencja e-commerce to również działania mające na celu przyciągniecie klientów poprzez stosowanie systemów lojalnościowych i innych narzędzi motywujących do działania. Dzięki temu agencja e-commerce jest wszechstronna, co sprawia, że do agencji można zgłosić się praktycznie z każdym projektem.

Chcąc efektywnie działać w przestrzeni internetowej i wyróżniać się na tle konkurencji, niezbędne jest stosowanie profesjonalnych rozwiązań promujących działalność oraz dobra koordynacja działań. Jeśli nie posiada się własnych specjalistów lub nie dysponuje wiedzą, warto zaangażować zespół specjalistów (projektant, grafik, developer, copywriter, specjalista od marketingu i SEO), który zaplanuje i wdroży najlepszą strategię, dopasowaną do potrzeb i kierunku prowadzonej działalności. Nikt nie zrobi tego lepiej niż Binarest!

Mamy nadzieje, że już wiesz czym zajmuje się agencja e-commerce.

Kategorie: Blog Media społecznościowe Partnerzy Sklepy internetowe Strony internetowe