fbpx Góra

Firmowa strona internetowa - kiedy najlepiej zacząć ją budować?

4 lipca 2023 Bartosz Idzikowski

Firmowa strona internetowa to istotny etap w rozwoju. Strona ta nie tylko zapewnia platformę dla potencjalnych klientów i pomaga w zrozumieniu Twojej oferty, ale również buduje markę i kreuje pozytywny wizerunek w świecie online. Pytanie „kiedy najlepiej zacząć ją tworzyć?” jest jednym z najczęściej zadawanych przez przedsiębiorców.

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ termin ten może zależeć od wielu czynników, takich jak rodzaj biznesu, dostępne zasoby, strategia marketingowa, a nawet okresy największego ruchu na stronie. Niemniej jednak, są pewne kwestie, które warto mieć na uwadze.

Etapy budowania strony

Firmowa strona internetowa - Binarest

Etap planowania w procesie budowy strony internetowej jest fundamentem dla każdego projektu. Właściwe przygotowanie pozwala na uniknięcie potencjalnych problemów i zapewnia, że finalny produkt spełni oczekiwania firmy i jej klientów. Pierwszym krokiem powinno być zrozumienie, co Twoja firma chce osiągnąć dzięki stronie internetowej. Czy jest to sprzedaż produktów lub usług, edukacja klientów, budowanie świadomości marki, czy coś innego – każdy z tych celów będzie miał wpływ na strukturę i design projektu.

Dalej, dobrze jest wiedzieć, co robią inni w Twojej branży. Analiza konkurencji może dać pomysł na to, co działa, a co nie. Zrozumienie rynku, na którym działasz, pomoże Ci lepiej dostosować swoją stronę do potrzeb potencjalnych klientów. Musisz także wiedzieć, dla kogo to tworzysz. Zrozumienie potrzeb, zachowań i oczekiwań Twojej grupy docelowej jest kluczowe dla stworzenia strony, która przemówi do nich i zaspokoi ich potrzeby.

Planowanie struktury i zawartości jest kolejnym istotnym krokiem. Twoja strona musi być zorganizowana w sposób, który jest łatwy do zrozumienia dla użytkowników. Struktura, jak również rodzaj i ilość zawartości, powinna być zaplanowana z góry. Technologia, na której zostanie zbudowana wirtualna wizytówka, zależy od różnych czynników, takich jak skomplikowanie, dostępne zasoby, budżet, a także Twoje długoterminowe plany.

Ostatecznie, budowa strony internetowej to inwestycja, więc musisz znać swój budżet. Jest również ważne, aby stworzyć realistyczny harmonogram. Zrozumienie, ile czasu i pieniędzy możesz poświęcić na ten projekt, jest kluczowe dla jego sukcesu. Pamiętaj, że planowanie to proces iteracyjny – zawsze możesz wrócić do swojego planu i dostosować go w miarę postępu prac.

Strona internetowa to wiele korzyści

Firmowa strona internetowa - Binarest

Firmowa strona internetowa jest kluczowym elementem prowadzenia działalności w dzisiejszych czasach. Pierwszym powodem, dla którego jest tak ważna, jest widoczność. Internet to pierwsze miejsce, gdzie klienci szukają produktów, usług, czy informacji o firmie. Dzięki stronie firma staje się widoczna online, umożliwiając potencjalnym klientom odnalezienie jej oferty.

Kolejną istotną kwestią jest budowanie wiarygodności. Strona to wizytówka firmy, która świadczy o jej profesjonalizmie. Możemy na niej umieścić nie tylko informacje o oferowanych produktach i usługach, ale też o samym przedsiębiorstwie, jego misji, wartościach, a także opinie zadowolonych klientów.

Wizytówka internetowa to również doskonałe narzędzie do pozyskiwania nowych klientów i budowania relacji z obecnymi. Za jej pomocą możemy prowadzić działania marketingowe, takie jak pozycjonowanie w wyszukiwarkach, reklamy, content marketing czy e-mail marketing.

Pozwala także na prezentowanie pełnej oferty firmy – nie jesteśmy ograniczeni przestrzennie, jak w przypadku fizycznej placówki. Dzięki temu klienci mogą zapoznać się z całością asortymentu, bez względu na to, skąd korzystają z naszej strony.

Wreszcie, strona internetowa to narzędzie, które umożliwia sprzedaż przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, docierając do klientów niezależnie od ich lokalizacji. Pozwala to na zwiększenie zasięgu działania firmy i docieranie do odbiorców, których nie bylibyśmy w stanie obsłużyć, działając jedynie stacjonarnie.

Koszt stworzenia strony internetowej

Firmowa strona internetowa - Binarest

Cena jest bardzo zróżnicowana i zależy od wielu czynników. Strona może kosztować od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Do czynników wpływających na koszt należą m.in. złożoność projektu, funkcjonalność strony, jej rozmiar, czy to, czy ma być wykonana na podstawie gotowego szablonu czy ma być zaprojektowana od podstaw.

Nie warto jednak oszczędzać na takim projekcie, a to z kilku powodów. Po pierwsze, strona jest wizytówką Twojej firmy w internecie – jej jakość i profesjonalizm będą odzwierciedlać to, jak potencjalni klienci postrzegają Twoje przedsiębiorstwo. Pełni również rolę podstawowego narzędzia komunikacji z klientami, dlatego też jej nieczytelność, „brzydkie” grafiki czy błędy mogą zniechęcić odwiedzających do skorzystania z oferty.

Po drugie, profesjonalna strona internetowa ma lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na większą ilość odwiedzin i potencjalnych klientów. W przypadku strony wykonanej „na szybko” i „na tanio”, możemy zetknąć się z problemem indeksacji przez Google, co oznacza, że strona nie pojawi się w wynikach wyszukiwania.

Po trzecie, właściwie wykonana strona zapewnia lepsze doświadczenia użytkownikom. Strony internetowe, które są trudne do nawigacji, wolno się ładują lub są nieczytelne. Skutkuje to utratą ruchu i potencjalnych klientów. Profesjonalnie wykonana witryna jest intuicyjna, responsywna (działa na różnych urządzeniach) i jest zaprojektowana z myślą o użytkowniku, co przekłada się na większe zadowolenie klientów i większą sprzedaż.

Budowanie nowej strony internetowej to proces, który wymaga planowania, czasu i zasobów. Nie ma idealnego momentu, aby to zrobić, ale z pewnością jest wiele strategii, które pomogą Ci to zoptymalizować. Kluczem jest planowanie z wyprzedzeniem i umożliwienie sobie wystarczającej ilości czasu na każdy etap projektu. Nie zapominaj o tym, że Twoja strona internetowa jest przedłużeniem Twojego biznesu. Profesjonalna firmowa strona internetowa tylko w BINAREST.

Kategorie: Blog Media społecznościowe Partnerzy Sklepy internetowe Strony internetowe