fbpx Góra

strona o nas

22 sierpnia 2021 Bartosz Idzikowski

Nie jest tajemnicą, że nie da się zaistnieć we współczesnym świecie bez wypromowania się w Internecie. Nie ważne czy wiążesz swoją karierę z rozwojem własnej działalności, polityką, mediami, marketingiem czy dziennikarstwem. Pierwszym i podstawowym zagadnieniem, które należy zgłębić jest to, by umieć przedstawić siebie w przystępny, zrozumiały i chwytliwy sposób, tak by potencjalny odbiorca zainteresował się ofertą naszej działalności. Strona „O nas” to świetne miejsce na zaprezentowanie swojej marki.

Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Niczym w legendarnym Baldur’s Gate, przed ruszeniem z naszą inicjatywą musimy najpierw zebrać najważniejsze informacje. Niemal każda szanująca się marka ma dokładnie zarysowane dwa wątki. Pierwszym jest wiedza o tym czym tak naprawdę się będziemy zajmować i nie ma znaczenia czy praca będzie obejmować swoim zakresem tworzenie najnowszych technologii czy hodowlę jedwabników. Opis naszej działalności musi być na tyle ciekawy, by nawet z mało interesującej rzeczy stworzyć coś, co zachęci potencjalnego czytelnika do zgłębienia wiedzy o nas samych. Bardziej śmiali mogą również umieścić swoje podobizny z krótkim opisem, tak by osoba odwiedzająca naszą stronę poznała nie tylko naszą firmę i działalność, ale także nas samych, co z pewnością może zadziałać pozytywnie.

Drugim elementem jest określenie celu naszej działalności. Jest to nie tylko znaczące ułatwienie dla osoby chcącej bliżej poznać naszą inicjatywę, ale również jest to ważne dla nas samych. Bez świadomości celu nie da się zrobić postępu w naszej działalności. To trochę tak, jak gdyby chcieć dopłynąć bezpiecznie do brzegu bez nawigatora. No niby można próbować, ale prawdopodobnie skończy się to nie najlepiej. 

Dla kogo jesteśmy?

Kolejnym zagadnieniem jest scharakteryzowanie naszego potencjalnego klienta, widza lub czytelnika. Wedle zasady „jeszcze się taki nie narodził, który by każdemu dogodził” tak i my, rozwijając naszą działalność, musimy nakierować nasze cele na konkretnego odbiorcę. I dla każdego będzie to zawsze ktoś inny. Dla polityka będą to wyborcy, dla branży gier gracze, a dla producentów ołówków uczniowie i studenci politechniki. Dlatego nasz przekaz powinien budzić u potencjalnego konsumenta przede wszystkim zaufanie w nasze umiejętności i produkty. Na potrzeby tego zagadnienia warto podkreślić kilka najważniejszych cech, którymi możemy się pochwalić:

  • wysoka jakość naszych produktów;
  • łatwość komunikacji i dostępność;
  • konkurencyjna cena;
  • rzetelność i zaufanie;
  • wieloletnie doświadczenie w konkretnej branży.

To tylko kilka cech, które najlepiej oddziałują na odbiorcę i mogą wywrzeć na nim pozytywne wrażenie. Często firmy korzystają również z publikowania recenzji swoich klientów czy też ich ocen, jakie nam wystawiają. Im więcej pozytywnych opinii o naszej działalności przeczyta odbiorca, tym większe szanse, że będzie miał o nas dobre zdanie, nawet osobiście nie znając naszej działalności.

Grunt to nie być sztywniakiem

Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto uwielbiał uczyć się formułek podczas nauki w szkole czy na studiach. Zakładam, że niewiele takich osób by się znalazło. Oczywiście trzymanie się określonych reguł to podstawa, nie należy być jednak zbyt sztywnym w naszym postępowaniu. Nie każdy kontakt z klientem, w tym również ten pośredni poprzez stronę internetową, nie powinien być równie formalny co wizyta u królowej brytyjskiej. Nasz odbiorca nie powinien widzieć w nas wyłącznie partnera do suchej rozmowy o interesach i pogodzie. Musimy się przedstawić, jako jego towarzysz i kompan, z którym powinien się nie tyle utożsamiać, co poczuć niewidzialną więź. Może to odczuć czy poprzez jakąś krótką, życiową historyjkę, nieszablonowy pomysł czy prosty żart, który doda naszemu opisowi kształtu. 

Te, jak i wiele innych zagadnień są niezwykle ważne w prowadzeniu swojej działalności w XXI wieku. Dlatego tak ważnym jest, by zwrócić się z pomocą do profesjonalistów w swoim fachu. Tak jak nie idziemy do klauna, by ten wypłoszył nam myszy z mieszkania, tak też nie pójdziemy do żółtodzioba, by ten pomógł nam prowadzić stronę internetową. Najlepiej do tych zadań wybrać choćby takich fachowców, jak Binarest! Strona „O nas” – wiemy jak ją napisać!

Kategorie: Blog Media społecznościowe Partnerzy Sklepy internetowe Strony internetowe