fbpx Góra

Jak skutecznie prowadzić social media? - Binarest

3 stycznia 2022 Bartosz Idzikowski

To pytanie spędza sen z powiek wszystkim tym, którzy planują rozwijać swoją działalność za pośrednictwem sklepu internetowego. I nie ma co się temu dziwić. Social media stanowią jest z głównych kanałów komunikacji z dziesiątkami milionów potencjalnych klientów. W zasadzie można powiedzieć, że nie korzystając z tego kanału będą kłopoty. Tak naprawdę ciężko zaistnieć w sieci bez social media, a na pewno nie jesteśmy w stanie tego uczynić szybko i skutecznie. Do tego dochodzi również cena. Kampania w portalach społecznościowych będzie zdecydowanie tańsza niż zakup czasu antenowego w telewizji. Same plusy, ale jak skutecznie prowadzić social media?

Miej plan

Tak, wydaje się to banalne, ale wielu początkujących o tym zapomina. Nasza aktywność nie może być chaotyczna. Posty, reklamy czy też zdjęcia powinny być publikowane regularnie. Większa aktywność równa się większym zasięgom. Nie należy też przesadzać z niektórymi treściami. Powinny być one wyważone, zróżnicowane i chwytliwe. W końcu mało kto zwróci uwagę na profil, gdzie będą wyłącznie reklamy lub taki, gdzie nie ma nic poza przydługimi tekstami. Najważniejsze to znaleźć złoty środek. 

Śledź trendy

Żyjemy obecnie w świecie memów, obrazów i sferze przepełnionej popkulturą. Warto zatem korzystać z ich dobrodziejstw. Wiele firm czy profili stara się wykorzystywać bieżące wydarzenia czy popularne memy do przyciągnięcia większej liczby obserwujących swoją działalność. Dlaczego zatem i my nie powinniśmy tego wykorzystać?

Nie bój się zasięgnąć wsparcia

Nie każdy „umie w Internety” i nie ma w tym nic dziwnego ani wstydliwego. Jeśli mamy problemy z rozwojem naszych mediów społecznościowych, choćby ze względu na brak czasu, to możemy takie zadania powierzyć agencjom marketingowym. Zaoszczędzimy w ten sposób czas, a jednocześnie nie musimy się martwić o zwiększanie naszej aktywności w social mediach. Warto w takim wypadku wybrać Binarest 🙂

Nie bój się rozmawiać

Nie bez powodu nazywa się to „mediami społecznościowymi”. Wiąże się to z tym, że często będziemy musieli komunikować się z naszymi klientami, obserwującymi, ale też hejterami. Na wszystko to powinniśmy przygotować sobie odpowiednie odpowiedzi i potencjalne scenariusze, tak by nic nas nie zaskoczyło, a komentujący otrzymał satysfakcjonującą odpowiedź.

Walcz na wielu frontach

Nie należy ograniczać się tylko do jednych mediów społecznościowych. Pomocnym tu przydaje się fakt, że wiele z nich można swobodnie i automatycznie łączyć ze sobą, jak choćby Instagram z Facebookiem. Tym oto sposobem mamy dostęp do dwóch różnych społeczności,  z których możemy wyłowić potencjalnych klientów. A przecież to tylko dwie z wielu możliwości.

Na pytanie jak skutecznie prowadzić social media nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Te, jaki i wiele innych porad, sprawdzi się w większości przypadków. Jeśli już poprawnie nauczymy się wykonywać pierwsze kroki przy zastosowaniu tych prostych wskazówek, to później już możemy dać się ponieść znacznie bardziej zindywidualizowanym metodom promocji naszego przedsięwzięcia. Najważniejsze żeby zawsze pamiętać, że e-commerce i social media są nierozerwalnie związane ze sobą i należy z tego odpowiednio korzystać.

Kategorie: Blog Media społecznościowe Partnerzy Sklepy internetowe Strony internetowe