fbpx Góra

Top aplikacje do pracy zespołowej

8 października 2021 Bartosz Idzikowski

Z aplikacjami do pracy jest trochę jak z ulubionym klubem piłkarskim – każdy ma swoją, gdyż wszystkie z nich mają swoje wady i zalety i to od naszych potrzeb w dużej mierze zależy to, której potrzebujemy. Ich użyteczność i popularność wzrosła szczególnie w okresie lockdownów, kiedy to większość z nas, z pracą i nauką, przeniosła się do sieci. Poznajcie najlepsze aplikacje do pracy zespołowej!

Klasyk nad klasyki – Microsoft Teams

Kto nie miał styczności z Teamsem, niech pierwszy rzuci kamieniem. Aplikacja równie wygodna, co intuicyjna. Za jej pośrednictwem możemy nie tylko komunikować się za pomocą czatu, ale również prowadzić rozmowy wideo, gdzie będziemy mogli skorzystać z bardzo praktycznej funkcji, jaką jest rozmycie tła. Przyda się to zdecydowanie osobom, które nie mają pod ręką idealnego studia nagraniowego czy po prostu ładnego tła za sobą. Dodatkowo możemy udostępniać wszelkiego rodzaju pliki, organizować i planować harmonogramy spotkań czy nawet przeprowadzać testy. Również ogromną zaletą jest to, że równie sprawnie obsługuje się Teamsa na smartfonie czy tablecie.

Korporacyjny Facebook – Workplace 

Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że jest to po prostu Facebook z inną nakładką graficzną i jest w tym dużo prawdy. Jednak tutaj nie jesteśmy nastawieni na znajomych, a na współpracowników, a najlepiej widać to na przykładzie korporacji. Można na nim z dużą łatwością tworzyć „drzewka” struktur organizacji, gdzie doskonale zobaczymy kto jakim oddziałem zarządza, kogo ma w swoim zespole i do kogo należy się zwrócić, jeśli chcemy zapytać o coś „wyżej”. Poza tym oferuje nam dokładnie to samo, co Facebook lub Messanger, czyli możliwość wysyłania plików, filmów, wiadomości, tworzenia grupowych czatów czy wideokonferencji.

Kącik gracza, studenta i ucznia – Discord

Nie jest tajemnicą, że lwią częścią społeczności Internetowej stanowią osoby młode. To trochę tak jak by stwierdzić, że woda jest mokra. Niemniej Discord jest czymś co zdecydowanie spełnia wszystkie konieczne warunki do tego, by posłużyć jako komunikator do pracy w zespole. Może on służyć jednocześnie, jako nakładka lub osobna strona w przeglądarce albo samodzielna aplikacja na komputerze czy smartfonie. Poza możliwością tworzenia kanałów i podkanałów do rozmów, oddaje nam do użytku czat i prywatne wiadomości, gdzie również istnieje możliwość przesyłania sobie plików, filmów oraz prowadzenia rozmów wideo. W BINAREST korzystamy właśnie z tej aplikacji.

Najbardziej anonimowo – Signal

Nie ma co ukrywać, każdy z nas zostawia po sobie ślad w sieci. Nawet nasze wiadomości po usunięciu są przylepione do naszego konta, jak guma do żucia do podeszwy buta. Z pomocą przychodzi jednak aplikacja, która dopiero niedawno zaczęła zyskiwać na popularności, głównie ze względu na ochronę naszej prywatności. I tak, Signal z pewnością jest w tym momencie najbardziej anonimową aplikacją dostępną na rynku. Nawet Telegram, nie mówiąc już o Whatsappie, zbierają dużo więcej informacji o nas. Może nie bez powodu sam Edward Snowden polecał Signala. Jedyną wadą (choć dla niektórych może to być zaleta) jest to, że nie oferuje nam nic więcej, poza tym, co znamy już z Messangera. 

Poznałeś już najlepsze aplikacje do pracy zespołowej. Którą wybierzesz?

Kategorie: Blog Media społecznościowe Partnerzy Sklepy internetowe Strony internetowe