fbpx Góra

Specjalista e-commerce to nie informatyk!

23 września 2021 Bartosz Idzikowski

Dużo czytamy, zbieramy informacje, przeczesujemy internet od lewej do prawej i z góry na dół. Dzięki temu pogłębiamy naszą wiedzę, jeszcze lepiej dostosowujemy się do panujących realiów oraz Twoich wymagań, ale przy tym często… po prostu denerwujemy się. Nie będziemy owijać w bawełnę – zdarzają się momenty, kiedy natykamy się na kompletne bzdury i czasami aż korci nas, aby naprostować temat i wyjaśnić parę spraw. Uwaga, to jest ten moment – Binarest obala mity, a konkretnie jeden. 3, 2, 1 – specjalista e-commerce to nie informatyk! 

Siedzą i klikają w te komputerki

Jeden pracuje przy komputerze, drugi pracuje przy komputerze – jaka to różnica? Z pozoru żadna, bo w końcu jedną i drugą profesję łączy to samo narzędzie pracy, jednak zbyt bliskie wiązanie obu stanowisk jest wyjątkowo błędnym i nieco naiwnym uproszczeniem. Owszem, jako specjaliści zajmujący się branżą e-commerce dobrze znamy się na komputerach, ale na co dzień nie zajmujemy się ich działaniem, usprawnianiem czy wyszukiwaniem nowych sposobów na ich użycie – my korzystamy z nich po to, aby pracować w internecie. Sieć to nasza baza, nasz rynek, nasze środowisko naturalne – to właśnie tutaj możemy pokazać, na co nas stać!

Ważna kwestia, którą musisz zapamiętać, zapisać, przekazywać z pokolenia na pokolenie (a przynajmniej powiedzieć o tym swoim znajomym) – specjalista e-commerce nie jest informatykiem, a raczej handlowcem i specem od marketingu! 

Powszechnie panuje opinia, że e-commercem zajmują się informatycy, jednak czym byłoby prowadzenie sprzedaży w sieci bez znajomości panujących w niej mechanizmów czy też najważniejszych zasad ze świata marketingu? Owszem, znamy najważniejsze zasady programowania, które pozwalają nam tworzyć profesjonalne strony internetowe oraz narzędzia przystosowane do sprawnego działania sklepów, jednak nasza codzienna praca opiera się przede wszystkim na analizie danych, optymalizacji wdrożonych działań czy też usprawnianiu kampanii reklamowych stymulujących sprzedaż. Myśląc o typowym informatyku chyba nie masz przed oczami tego typu zajęć, prawda?

Binarest obala miejskie legendy

Spokojnie, nie obrażamy się, jeżeli w Twojej głowie jeszcze przed chwilą byliśmy informatykami – w leadzie wspominamy, że denerwuje nas to, ale…bardziej chcieliśmy zwrócić Twoją uwagę i zaczepić Cię, niż dać upust naszym emocjom, bo mylić się to przecież nic złego, prawda? Pozdrawiamy wszystkich informatyków, bo bez nich nasza praca byłaby mocno utrudniona, jednak my idziemy nieco inną drogą i świat e-commerce rozwijamy na naszych zasadach i w nieco inny sposób. Podaj dalej: specjalista e-commerce to nie informatyk.

Kategorie: Blog Media społecznościowe Partnerzy Sklepy internetowe Strony internetowe