fbpx Góra

16 czerwca 2023 Bartosz Idzikowski

Słońce bije od rana, termometry pękają, a klimatyzatory pracują na pełnych obrotach. Lato w pełni, co dla wielu z nas oznacza sezon na plażowanie, grillowanie i aktywności na świeżym powietrzu. Jednak dla sektora e-commerce, gorące dni mogą przynosić więcej wyzwań niż korzyści. Wszystko za sprawą zmiany priorytetów wśród konsumentów. Zamiast spędzać czas przed komputerem, dokonując kolejnych zakupów, ludzie wolą cieszyć się słońcem i korzystać z uroków lata. Czy to oznacza, że sklepy internetowe stoją przed trudnym zadaniem utrzymania sprzedaży na stałym poziomie? Czy muszą przygotować się na spadek liczby użytkowników i zakupów, a wzrost ilości porzuconych koszyków? Jakie strategie należy przyjąć, aby przeciwdziałać tym zmianom i jak bardzo te upały rzeczywiście wpływają na wyniki sprzedaży? Zapraszam do lektury, aby dowiedzieć się więcej jaki jest wpływ wysokich temperatur na zakupy w sklepie internetowym.

Upały a zachowania zakupowe

Przede wszystkim, ważne jest zrozumienie jak pogoda wpływa na nasz nastrój i zachowanie. Badania pokazują, że w wysokich temperaturach nasza aktywność fizyczna i mentalna spada. Wybieramy aktywności, które są mniej wymagające i bardziej relaksujące, co wpływa także na nasze decyzje zakupowe. Zakupy online, mimo że nie wymagają od nas fizycznego wysiłku, angażują naszą uwagę i koncentrację, które są ograniczone podczas upałów.

Wpływ wysokich temperatur na zakupy w sklepie - Binarest

Oznacza to, że w sklepach internetowych zauważalny jest spadek liczby odwiedzających i mniejsza ilość transakcji. Dzieje się tak, ponieważ wielu konsumentów wybiera aktywności na świeżym powietrzu, takie jak wyjścia na plażę, spacery czy wycieczki rowerowe, zamiast przeglądania ofert sklepów online. Zakupy stają się mniej atrakcyjne, a sklepy muszą zmierzyć się z wyzwaniem zwiększenia swojej atrakcyjności w tak trudnym okresie.

Jak utrzymać wysoką sprzedaż?

To prawda, że podczas wyższych temperatur, gdy ludzie zamiast przeglądać internet woleliby być na zewnątrz, ciesząc się słońcem, ruch na stronach sklepów internetowych może spadać. Ale co z tymi klientami, którzy nadal korzystają z urządzeń mobilnych podczas upałów? A co z tymi, którzy w domu z korzyścią korzystają z klimatyzacji, jednocześnie przeglądając najnowsze promocje online? Jak zauważono, szczególnie w sezonie letnim, kiedy temperatury są wyższe, ruch na stronach e-commerce pochodzący z urządzeń mobilnych zdecydowanie rośnie. Wiąże się to z faktem, że klienci mają swoje smartfony zawsze przy sobie – na plaży, podczas pikniku czy w podróży.

Wpływ wysokich temperatur na zakupy w sklepie - Binarest

Prowadzenie sklepu internetowego w upalne dni może okazać się wyzwaniem. Konieczne jest zastosowanie różnych strategii, które przyciągną klientów i zmotywują ich do dokonania zakupów, pomimo atrakcyjnych alternatyw spędzania czasu na zewnątrz. Wszystko to wymaga od właścicieli sklepów nie tylko zrozumienia dynamiki zakupów online podczas różnych pór roku, ale również zastosowania innowacyjnego podejścia do marketingu i sprzedaży.

W związku z tym, sklepy internetowe mogą zastosować różne strategie, aby przyciągnąć więcej klientów podczas upalnych dni. Może to obejmować specjalne promocje lub oferty, które są dostępne tylko przez krótki czas, a także marketing treści, który jest skierowany do osób szukających sposobów na ochłodzenie w gorące dni. Na przykład, sklep sprzedający ubrania może zaoferować specjalną promocję na lekkie, letnie ubrania lub akcesoria, które pomogą klientom przetrwać upały.

Z pogodą nie wygramy, ale możemy ją okiełznać

Nie da się zaprzeczyć, że letnie upały wpływają na zachowania zakupowe konsumentów. Wyższe temperatury skłaniają ludzi do poszukiwania innych form aktywności, pozostawiając zakupy online na dalszym planie.

Jednakże, istnieje wiele strategii, które mogą pomóc sklepom internetowym w zniwelowaniu tych skutków. Sprzedaż specjalnych, sezonowych produktów, zaoferowanie atrakcyjnych promocji lub dostosowanie kampanii marketingowych do specyfiki sezonu letniego to tylko niektóre z nich. Kluczem jest tutaj kreatywność oraz zdolność do szybkiego reagowania na zmieniające się warunki. Wykorzystanie odpowiednich strategii marketingowych, dostosowanych do letnich realiów, może pomóc w zwiększeniu sprzedaży, mimo upałów.

Wpływ wysokich temperatur na zakupy w sklepie - Binarest

Pamiętajmy, że sezon letni to nie tylko okres próby dla sprzedawców internetowych, ale także okazja do innowacji i poszukiwania nowych, skutecznych strategii sprzedażowych. Dla wielu, to jest czas, kiedy można nauczyć się jak efektywnie prowadzić biznes w każdych warunkach. W końcu, e-handel to ciągłe dostosowywanie do zmieniających się warunków, a letnie upały to tylko jedno z wielu wyzwań, które niesie ze sobą ten dynamicznie rozwijający się sektor. Wpływ wysokich temperatur na zakupy w sklepie internetowym jest większy niż może się wydawać.

Po więcej „smaczków” związanych z zachowaniem zakupowym użytkowników zapraszamy do BINAREST.

Kategorie: Blog Media społecznościowe Partnerzy Sklepy internetowe Strony internetowe